Dil Seçimini Yapabilirsiniz
Hiera Mantar, İstiridye Mantarı, Kompost Makineleri, Mantar Ekipmanları, Mantar Üretimi Menu
Hiera Mantar, İstiridye Mantarı, Kompost Makineleri, Mantar Ekipmanları, Mantar Üretimi Menu
Doğal Sağlıklı Mantar

Bizden Haberler

Firmamız kurumsallaşmaya önem vermekte yeni yatırımlar yapmaya ve üreticileri teşvik etmeye devam etmektedir.
KOP desteğiyle patron oldular
17 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı

Konya’nın Taşkent ilçesinde yaşayan 5 arkadaş, Toros dağlarının eteğinde Hiera Mantar ve KOP desteği ile İstiridye Mantarı üretiyor. İşletme Bölümünden Bilgisayar Öğretmenliğine, Rus Dili Edebiyatı ve Öğretmenliğinden Mahalle Muhtarına, Ukraynalı Gelinden girişimci genç çiftçiye kadar geniş bir kümelenme mantığı ile bir araya gelen gençler oluşturdukları güç birliği ile kazanıyorlar.  "KOP ile Taşkent’te Entegre Mantar Üretim Tesisi Projesi" kapsamında önce kompost, sonra da istiridye mantarı üretilerek Toroslar'da bir ilk gerçekleştirdi. Projede üretilen ürünlerin devamlılık sağlanarak, kompost verimliliği ve mantar kalitesinde de istenen başarı sağlandı. Yararlanıcıları 24-29 yaş arasındaki bilgisayar öğretmeni, işletme, muhasebe, Rus Dili Edebiyatı mezunu gençler olan proje ile kentten köye tersine göç gerçekleşti.

Devamını Gör
Ukraynalı gelin Konya'da mantar yetiştiriyor
28 Ekim 2019 tarihinde yayınlandı

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de öğrenim gördüğü üniversitede tanıştığı Konyalı Onur Sedakatli ile hayatını birleştiren Natalia Kropyvnytskaya, Konya'da eşiyle istiridye mantarı üretimi yapıyor.

https://www.aa.com.tr/tr/yasam/ukraynali-gelin-konyada-mantar-yetistiriyor/1620990?fbclid=IwAR2dRHy1bGFavGYKp6A4bTCGX26UDe2YkjTejzrgBhVaSQGmzJx_iF8VPy0

Devamını Gör
TARIMIN BAŞKENTİ "KONYA" MANTARINDA MERKEZİ OLUYOR.
03 Ekim 2019 tarihinde yayınlandı

Tarımın Başkenti İlimiz; Göksu Taşeli Havzası Projesi kapsamında yapılan mantar üretim tesislerine Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleri ve Genç Çiftçi Projelerinin de eklenmesiyle artık mantar üretiminin de merkezi oluyor. Sivil toplum kuruluşlarının ve çiftçilerimizin desteğiyle büyük rağbet gören mantar üretiminde, KOP İdaresi Başkanlığınca finanse edilen "KOP İle Göçe Karşı Bir Umut" projesiyle pazarlama ağının da tamamlandığı çalışmalarda ; Akören ilçemizde ki ilk hasat ürünleri, çok yakın zamanda ülkemiz mantar talebini büyük oranda İlimizin karşılayacağının müjdesini veriyor. Kırsal kalkınmanın bölgemizde yaşanabilmesi için emeği geçen tüm personelimize ve destek veren çiftçilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Devamını Gör
Yalıhüyük'te Mantar Yetiştiriciliği projesi
25 Eylül 2019 tarihinde yayınlandı

Yalıhüyük'te Mantar Yetiştiriciliği projesi

Devamını Gör
Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin mantar seralarında da incelemelerde bulundular.
25 Eylül 2019 tarihinde yayınlandı

Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin mantar seralarında da incelemelerde bulundular.

Devamını Gör
Taşkent Kaymakamı istiridye mantarı üretim tesisini ziyaret etti
20 Eylül 2019 tarihinde yayınlandı

Taşkıran, Taşkent Kaymakamlığı öncülüğünde yürütülen KOP Entegre Mantar Üretim Tesisi Projesi çalışmalarını yerinde incelemek üzere gittiği ilçeye bağlı Avşar Mahallesi'ndeki mantar üretim tesisini gezdi.

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Taşkıran, burada yaptığı açıklamada, üretimin yaygınlaşmasına yönelik yapılan bu tür çalışmaların memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Tesisin çiftçilere örnek olması gerektiğini ifade eden Taşkıran, girişimcilere başarı diledi.

https://www.haberdairesi.com/kaymakam-taskiran-mantar-uretim-tesisini-inceledi-1990

Devamını Gör
İstiridye Ve Kültür Mantarı Nereye Pazarlanır?
17 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı

İstiridye Ve Kültür Mantarı Nereye Pazarlanır?

Sektörde yer almak isteyen üretici adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri de bu mantar çeşitlerinin nerelere pazarlanacağıdır? Gün geçtikçe daha çok ilgi gören “İstiridye ve Kültür Mantarı” çeşitli sektörlerde alıcı bulmaktadır.
Bunlardan bazıları;
- Semt pazarları
- Marketler
- Restaurantlar
- Oteller
- Fast Food zincirleri
- Pizza üretimi
- Donmuş gıda sektörü
- Catering şirketleri
- Manavlar
- Sebze halleri 

Yukarıda belirtilen tüm sektörlere ürün satış bedeli istiridye mantarı 8-15 tl/kg kültür mantarı ise 6-7,5 tl/kg arasında değişkenlik göstermektedir. Bu sektör dallarından birinde veya birkaçında kendinize alıcı bulduğunuz zaman, belirtilen günlerde kendilerine düzenli olarak taze mantar temin etmeniz gerekmektedir. Ürün kalitesi bu aşamada çok önem taşır. Sağlıklı ve temiz mantar ürettiğiniz zaman bu sektör dallarından büyük bir kısmıyla çalışma imkanı yakalarsınız. Sonuçta işini iyi yapan insanların alıcı bulması zor değildir.

 

Devamını Gör
KONYA TAŞKENT BÖLGESİ TAŞELİ HAVZASI PROJESİ
16 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı

Konya Taşkent Bölgesi Taşeli Havzası Projesi Kapsamında İlçe Tarım Müdürü Sayın Baki Çetin Bey’e Kompost Üretim Makinasını Teslim Ettik . Bölgeye Hayırlı Uğurlu Olmasını Temenni Ediyoruz…

Devamını Gör
ISPARTA BÖLGESİ IPARD DESTEKLİ PROJEMİZ
20 Haziran 2019 tarihinde yayınlandı

Isparta Bölgesi IPARD Destekli Projemiz, Türkiye’nin En Teknolojik Kültür Mantarı Tesisinin Temellerini Attık.
 

Devamını Gör
ANKARA GÖLBAŞI PROJESİ
20 Haziran 2019 tarihinde yayınlandı

Ankara Gölbaşı Bölgesinde Kurduğumuz Profesyonel Üretim Tesisi Ve İstiridye Mantar Sektörüne Kazandırdığımız Yeni Raf Ve Havalandırma Sistemi İle Sonuç Odaklı Çalışmalarımıza Bir Yenisini Ekledik.  

Devamını Gör
KOMPOST İŞLEME MAKİNESİ TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLDİ.
20 Haziran 2019 tarihinde yayınlandı

Konya Taşkent Bölgesi Taşeli Havzası Projesi Kapsamında İlçe Tarım Müdürü Sayın Baki Çetin Bey’e Kompost Üretim Makinasını Teslim Ettik . Bölgeye Hayırlı Uğurlu Olsun.

KOMPOST İŞLEME MAKİNESİ TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLDİ.

Devamını Gör

BUGÜNE KADAR

BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ FİRMALAR

Yukarı ÇıkYukarı Çık